LINO VIŠEBOJAC 2018.

JAVNE NABAVKE

NAŠE DVORIŠTE

 

PRODUŽENI BORAVAK

VIJEĆE UČENIKA NAŠE ŠKOLE

 

TEŽINA ŠKOLSKE TORBE

 

 

Međunarodni dan knjige i autorskih prava

Povodom Međunarodnog dana knjige i autorskih prava, u Narodnoj knjižnici HNŽ Mostar, u četvrtak, 26. travnja 2018. godine, gostovali su naši učenici

9.3 razreda. U prostoru Opće čitaonice, sat je održala profesorica hrvatskog jezika i književnosti, Ivana Mott. Lektira koju su obradili,bila je svjetski poznato djelo ˝ Dnevnik Ane Frank". Na samom početku, učenici su poslušali kratku prezentaciju manje poznatih činjenica vezanih uz autoricu. Pod stručnim, pedagoškim vodstvom svoje nastavnice, učenici su vrlo motivirano i dojmljivo analizirali ovo teško, ali vrlo poučno djelo.
Poseban naglasak stavili su na mudre izreke iz dnevnika, a posebno su izdvojili sljedeće :
"Veličina čovjeka ne leži u bogatstvu i moći, nego u karakteru i dobroti. Ljudi su samo ljudi, i svi ljudi imaju mane i nedostatke, ali svi se mi rodimo dobri."
"Roditelji mogu dati dobar savjet ili usmjeriti dijete na pravi put, ali konačno oblikovanje nečijeg karaktera leži u njegovim vlastitim rukama."

Na kraju sata,u debati na temu: Lektira - radost ili mučenje, učenici su iznosili svoja iskustva i mišljenja vezano čitanje te došli do zaključka da je čitanje učenje kojim obogaćujemo rječnik, upoznajemo različite kulture i širimo pogled na svijet.

 

 

 

KONTAKT - email

KONTAKT - telefon

KALENDAR

kalendar rada

SNIMANJE DRONOM

NAŠ GODIŠNJAK "ŠKOLARAC 2018."

UČENICA GENERACIJE 2018./19.

 

 

397525
Ukupno posjeta stranici:Ukupno posjeta stranici:397525