Kroz život pamtimo ljude, događaje, osjećaje, mnoge sitnice, neke velike stvari.

Svima nama zajednička su neka opća mjesta koja pamtimo s osmijehom. Na pitanje čega se sjećamo iz djetinjstva, svatko će za sebe pronaći stotinu odgovora.

Sa sigurnošću možemo reći, za sve naše bivše, sadašnje i buduće učenike: puno toga lijepog dogodilo se upravo u školi. Našoj školi, Osnovnoj školi Antuna Branka Šimića Mostar.

Svaki naš učenik, svih 70 godišta upisanih u ovu našu školu, stvarao je s nama ne samo znanje, već i uspomene. Prvi dan škole, najbolje prijatelje, prve ljubavi. Svi su imali najdraže predmete i učitelje. Dijelila su se zajednički i dobra i loša vremena. Odrastanje i sazrijevanje. Temeljilo se i gradilo za dugo i trajno ovo naše školsko zdanje i ostavilo trag u svakom tko je ovdje proveo najljepše, đačko doba svog života.

Ravnatelji, pedagozi, učitelji, spremačice, domari, tajnice, računovođe, svi marljivi ljudi na koje smo ponosni, u ove zidove ugradili su svoj rad. Svaku generaciju iznova, svakog učenika posebice usmjeravali su u budućnost svojim znanjem, strpljenjem, iskustvom i s puno ljubavi.

Osnovna škola Antuna Branka Šimića Mostar razvila se tijekom godina u ustanovu koja teži izvrsnosti i stalnom poboljšanju odgojno-obrazovnog rada. Rezultati takvih nastojanja očituju se u sudjelovanju naše škole u mnogim važnim projektima i programima, mjerljivim postignućima i uspjesima naših učenika, kao i stalnoj brizi oko uređenja školske zgrade te prepoznatljivom vizualnom identitetu njenih interijera. Premda je naša škola prepoznatljiva bogatom poviješću, na koju smo izuzetno ponosni, njenu sadašnjost želimo oplemeniti za budućnost svih nas, posebno naših učenika.

Svjesni situacije u današnjem školstvu, sukoba tradicionalnog načina poučavanja i novih izazova koje pred nas donosi ubrzani razvoj znanosti, neophodno je školu shvatiti kao „živi organizam“ koji „raste“ zajedno s izazovima koje donose znanost i potrebe suvremenog društva. Svjesni smo da se način školovanja treba mijenjati i prilagođavati suvremenim potrebama, osobnostima i mogućnostima učenika koji se nalazi u središtu poučavanja, ali i odgajanja.

Vizija naše škole je osposobiti naše učenike za cjeloživotno učenje. Takav učenik razvijat će osnovne kompetencije, vještine kvalitetne komunikacije, empatiju i u konačnici zrelost odgovorne mlade osobe spremne za daljnje školovanje i život.

Pokušajmo cjelovitije razumjeti sadašnji trenutak u kojem žive naša djeca, ali i nazreti dio budućnosti za koju ih nastojimo pripremiti.

Iza nas je mnoštvo lijepih sjećanja i nasmijanih dječjih lica. Nastojat ćemo i ubuduće,  zajedno s novim generacijama naših učenika, sudjelovati u izgradnji ljepše i sigurnije sutrašnjice.

I zato, svima nama sretan 70. rođendan!

S radošću i poštovanjem.

Snježana Brkić, ravnateljica

 

https://www.facebook.com/watch/?v=461955771559907

https://www.facebook.com/watch/?v=2218205181648437